Şans Topu Bilgileri

Şans Topu Nasıl Oynanır? Örnek Kupon

Şans Topu Kuponu


Şans Topu Örnek Kuponu (Resimli Anlatım)

Şans Topu Nasıl Oynanmalıdır?

Şans Topu 1'den 34'e kadar 5 li gruptan ve 1'den 14'e kadar rakamlardan oluşan şans oyunudur. Şans Topu oynamak için Şans Topu bayisine gidilir ve Şans Topu oynanır. Peki ama Şans Topu nasıl oynanmalı? Şans Topu kuponu nasıl doldurulmalı? Şans Topu oynarken nelere dikkat edilmeli? Şans Topu kuponu diğerleriden nasıl ayırt edilir ? Kaç tane Şans Topu rakamı işaretlemem gerekir? Şans Topu kolonunu yanlış doldurursam ne yapmalıyım? Hangi renk kalemle Şans Topu rakamlarını işaretlemeliyim? Şans Topu kuponunun tamamını doldurmalı mıyım ? Şans Topu kolonu doldurmadan Şans Topu oynamam mümkün mü ? Bu soruların cevaplarına bakalım.

Şans Topu Nasıl Oynanmalı?

Şans Topu boş Şans Topu kolonunun doldurulması veya makine kolonu oynatılması şeklinde gerçekleşir. Kolon Nasıl doldurulmalı?

Şans Topu Kolonu Nasıl Doldurulmalı?

Şans Topu kuponuna 5+1 adet rakam işaretlenerek doldurulmalı. Bilindiği gibi Şans Topuda 34+14 adet rakam bulunur ve çekilişte 5+1 adet top çekilir. Şans Topu kuponu işaretlenirkende 5+1 adet işaretlenir.

Şans Topu Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şans Topu oynarken dikkat edilmesi gereken husus oynadığımız boş kolonun Şans Topu kolonu mu yoksa başka şans oyunları kolonumu olduğuna dikkat etmek. Bunun dışında işaretlemeleri düzgün yapmak 5+1 taneden az yada fazla rakam işaretlememek doğru renk kalemle işaretleme yapmak.

Şans Topu Kuponunu Diğer Şans Oyunu Kuponlarından Nasıl Ayırabilirim.

Yukarıda örnek bir Şans Topu kuponu bulunmaktadır. Örnek kuponumuz Şans Topu kuponudur. Kuponun sağ tarafında hem Şans Topu logosu bulunmakta hemde Şans Topu kuponu yazmaktadır. Bayilerde Şans Topu, süper loto, sayısal loto ve on numara boş kuponları bulunmaktadır. Manuel olarak Şans Topu oynamak isteyen kişi boş kolonu alır ve doldurur. İşte bu aşamada yanlış kolonu almaması gerekir.

Şans Topuda Kaç Tane Rakam İşaretlemem Gerekir?

Şans Topuda 34+14 rakam bulunur; 5+1 adet rakam çekilir ve işaretlememiz gereken rakam sayısıda 5+1 tanedir. Yukarıda bir adet Şans Topu kuponu vardır ve iki kolon hariç 3 adet kolon işaretlenmiştir. Her kolonda 5+1 adet sayı işaretlenerek kupon doldurulur. İsteğinize göre 1 kolonda oynayabilirsiniz 7 kolonda, 100 kolonda oynayabilirsiniz. Her kolon için 2 TL ücret ödersiniz.

Şans Topu Kuponunu Yanlış Doldurursam Ne Yapmalıyım?

Şans Topuda yanlış kolon doldurulduğunda(fazla işaretleme durumunda yada sayıları düzgün işaretleyememe durumunda ya da rakamların değiştirilmek istenmesi durumunda)yukardaki kolonda görüldüğü gibi B numaralı kolon iptal edilmiştir. İptal seçeneği işaretlendiğinde kolon makina tarafından okunmaz yani görmezden gelinir. Bütün kupon iptal olmaz sadece iptal için işaretlenen kolon iptal edilmiş kolon olur. Örneğimizdeki "B" numaralı kolon iptal edilmiş bir kolondur.

Şans Topuyu Kolon İşaretlemeden Oynamam Mümkün mü?

Şans Topu oynamak için illa yukardaki gibi kolon doldurmaya gerek yoktur. Bayide ben makineye oynatamak istiyorum demeniz durumunda size makine tarafından rastgele sayılardan seçilmiş kolonlar verilir. Manuel olarak kolon işaretleme yönteminde rakamları kendimiz seçeriz fakat makineye Şans Topu oynatmamız durumunda sayıları makine seçer. Makineye oynatmanın avantajlarıda dezavantajlarıda olabilir.

Şans Topu Kolonunu Hangi Renk Kalemle İşaretlemeliyim?

Kolon dolrurulurken dikkat edilmesi gereken husus makinenin okuyabileceği tonlarda kalem rengi seçilmelidir. Yukarıdaki Şans Topu ornek kuponunda görüldüğü gibi kupon rengi kırmızıdır. Kırmızı ile Şans Topu oynarsak makinenin okuması zor olacagından; daha farklı renklerde kalemleri tercih etmeliyiz örnek: siyah yada mavi renk kalemler. Örneğimizde de hem kırmızı kalemle oynanmış kolon hemde mavi ve siyah renkle oynanmış kolonlar bulunmaktadır. "C" numaralı kolon kırmızı renkle oynanmış kolon olup yanlış oynanmıştır.


Eski Şans Topu kupon resmidir. 01 Ağustos 2020 itibari ile bu loto kuponu kullanılmamaktadır.

Oynanmış Şans Topu Kuponu Örneği